Chapters by Region

Updated 1/8/2023

 

Region Chapter No. Chapter Name Time Of Mtg
1A 22 Albion 2nd Tuesday 7:00 PM
Masonic Temple
John Williams Avenue & Harthan Way
1A 44 Golden Crown 2nd Thursday 7:00 PM
Meadville Masonic Center
31 N Park Ave
1A 153 Shiloh 1st Monday 7:00 PM
North East Masonic Hall
27 South Lake Street
1A 324 Gridley 2nd Monday 7:00 PM
Masonic Temple
Eighth and Peach Streets
1A 478 Youngsville 4th Tuesday 7:30 PM
Stillwater Lodge #547 Masonic Bldg
Railroad St
1B 110 Stoneboro 4th Monday 7:30 PM
Masonic Building – Lake Lodge #434
Main Street
1B 156 Farrell 1st Thursday 7:30 PM
Kedron Masonic Hall
Walnut Street
1B 180 Mercer 3rd Thursday 7:30 PM
Hebron Masonic Building
407 Lamor Road
2 14 Morris 1st Thursday 7:30 PM
Masonic Hall
3 Masonic Bldg, 19 East First St
2 267 Clarion 2nd Tuesday 7:30 PM
Masonic Building
517 Main Street
3 73 Jephthah 1st Tuesday 7:00 PM
Greater Pittsburgh Masonic Center
3579 Masonic Way
3 97 Chartiers 2nd Friday 7:30 PM
Masonic Temple
235 West Pike Street
3 164 Woodlawn 1st Tuesday 7:30 PM
St. James Lodge
1445 Market Street
3 212 Ellwood City 3rd Thursday 7:00 PM
Masonic Temple
512 Cresent Avenue
3 356 Norwood Herrington 3rd Wednesday 7:30 PM
Greater Pittsburgh Masonic Center
3579 Masonic Way
3 404 Martha V Paul 2nd Tuesday 7:00 PM
Masonic Temple
44 West Wheeling Street
3 439 Sewickley 1st Wednesday 7:30 PM
Masonic Hall
439 Walnut Street
4 205 Monessen 2nd Thursday 7:30 PM
Tri County Masonic Temple
760 Thompson Avenue
4 247 Connellsville 2nd Monday 7:30 PM
Pleasant Valley Masonic Center
Route 982, 530 Pleasant Valley Road
4 316 Clairton 1st Friday 7:30 PM
Duquesne Masonic Hall
200 Duquesne Avenue
4 491 Anna M Rote Mem 1st Monday 7:30 PM
Pleasant Hills Masonic Building
455 East Bruceton Road
5A 221 Latrobe 4th Friday 7:30 PM
Latrobe Masonic Building 4th Floor
221 Spring Street
5A 400 Irwin 3rd Tuesday 7:00 PM
Irwin Masonic Hall
415 Main Street
5A 435 William E Gelston 3rd Wednesday 7:00 PM
Greensburg Masonic Center
349 Donohoe Road
5B 45 Butler 3rd Thursday 7:30 PM
Masonic Temple Building
346 South Main Street
5B 125 Apollo 3rd Monday 7:30 PM
Apollo Masonic Hall
219 First Street
5B 229 Corinth 3rd Thursday 7:30 PM
Pitcairn Park Building
549 Broadway Boulevard
5B 277 Kittanning 2nd Thursday 7:30 PM
Masonic Temple
11906 State Route 85
6 15 Phoenix 1st Thursday 7:00 PM
Masonic Building
Main & Church Sts
6 33 Cowanesque 2nd Wednesday 7:30 PM
Masonic Building
Main Street
6 52 Eureka 3rd Tuesday 7:00 PM
Masonic Hall
Oswayo Street
6 95 Ulysses 4th Wednesday 7:00 PM
Amity Hall
Main Street
6 148 Eulalia 1st Friday 7:30 PM
Scottish Rite Building
East 2nd Street
6 328 Knoxville 2nd Monday 7:30 PM
Acacia Homes Building
Main Street
7A 280 Mount Union 2nd Thursday 7:00 PM
Mount Union Masonic Temple
South Greene Street
7A 283 Lewistown 3rd Monday 7:30 PM
Masonic Temple
99 Masonic Drive
7A 290 Altoona 2nd Monday 7:30 PM
Masonic Hall
600 Jackson Avenue
7A 388 State College 1st Tuesday 7:30 PM
Masonic Temple
240 South Fraser Street
7A 471 Hollidaysburg 4th Thursday 7:30 PM
Masonic Temple
1008 Edgar Street
7B 41 Bedford Springs 2nd Friday 7:30 PM
Bedford Masonic Hall Association Building
Orchard Heights
7B 138 Trinity 1st Thursday 7:00 PM
Somerset Masonic Temple
145 Temple Road
7B 548 Meyersdale 4th Wednesday 7:00 PM
Meyersdale Masonic Temple
226 Beachley Street
8A 260 Mifflin 4th Thursday 7:30 PM
Masonic Building
9 South Main Street
8A 342 Martha Custis 4th Tuesday 7:00 PM
Masonic Temple
74 South Second Street
8A 375 Old Bellaire 4th Tuesday 7:00 PM
Carlisle Masonic Temple
1236 Holly Pike
8A 392 Gettysburg 2nd Wednesday 7:30 PM
Gettysburg Lodge
Lincoln Square
8A 459 Perry 3rd Tuesday 7:00 PM
Adams Lodge #319 Masonic Hall
101 South Carlisle Street
8A 519 Fulton 1st Wednesday 7:00 PM
Mount Zion Masonic Lodge #774
311 North Second Street
8B 425 The Glen 3rd Friday 7:30 PM
Ashlar Masonic Lodge
Market Street
8B 509 Hershey 4th Thursday 7:00 PM
Brownstone Masonic Lodge
215 W Governor Road (Rt 322)
8B 552 Harrisburg 1st Thursday 7:00 PM
Harrisburg Consistory
2701 North Third Street
9 28 Ivanhoe 1st Friday 7:00 PM
Masonic Temple
201 South Main Street
9 190 Shick-Shawnee 3rd Tuesday 7:30 PM
Masonic Hall
249 Trailing Pine Road
9 266 Sunbury 2nd Monday 7:30 PM
Masonic Temple Building
220 Market Street
9 279 Bloomsburg 1st Tuesday 7:30 PM
Oriental Lodge #460 Masonic Hall
2547 SR 487
9 282 Watsontown 2nd Thursday 7:30 PM
Masonic Building
28 Brummer Pond Rd
9 394 Lewisburg 1st Tuesday 7:00 PM
Masonic Hall
28 North Front Street
10A 407 Elizabethtown 1st Thursday 7:00 PM
Masonic Village – Brossman Ballroom
One Masonic Drive
10A 422 Donegal 2nd Thursday 7:30 PM
Donegal Masonic Center
710 Anderson Ferry Road
10A 446 Robert Fulton 3rd Monday 7:30 PM
Senior Center Building #2
Solanco Fair Grounds – 172 S. Lime Street
10B 360 White Rose 2nd Tuesday 7:00 PM
Masonic Center of York
400 Masonic Drive
10B 483 Triangle 1st Thursday 7:00 PM
Masonic Hall
79 East Forrest Avenue
10B 532 Conewago 3rd Tuesday 7:30 PM
Hebron Masonic Corporation Building
Center Square
11A 76 Towanda 1st Tuesday 7:30 PM
Masonic Hall
Corner Pine & Main Streets
11A 498 LeRaysville 3rd Monday 7:30 PM
Rome/LeRay Masonic Hall
815 Main Street
11B 12 Gill 2nd Friday 7:30 PM
The Bluestone Masonic Lodge Hall
Church Street
11B 74 Tunkhannock 2nd Tuesday 7:30 PM
Factoryville Masonic Hall
Riverside Drive
11B 83 Prosperity 2nd Wednesday 7:30 PM
Masonic Hall
11C 3 Martha Washington 4th Monday 7:30 PM
Acacia Lodge Hall #579
617 Union Street
11C 8 Juanita 2nd Thursday 7:30 PM
Summit Hall
118 North Abington Road
11C 67 Laurel 2nd Wednesday 7:30 PM
Waymart Masonic Hall
126 South Street
11C 198 Harriet Greene 1st Wednesday 7:30 PM
Salem Masonic Building
Route 191
11C 216 Grace E Barthold 1st Monday 7:30 PM
Memorial Hall
410 Delaware Street
12A 1 Wyoming 1st Tuesday 7:30 PM
Wyoming Masonic Hall
821 Wyoming Avenue
12A 58 Harmony 2nd Thursday 7:30 PM
Wyoming Masonic Hall
821 Wyoming Avenue
12A 107 Mayflower 3rd Wednesday 7:30 PM
The Masonic Temple Building
141 North Wyoming Street
12A 396 Dallas 1st Wednesday 7:30 PM
Dallas Eastern Star Hall
15 Foster Street
12B 99 Monroe 1st Thursday 7:00 PM
Rimrock Masonic Center
2720 Rimrock Drive
12B 163 Calypso 2nd Wednesday 7:00 PM
Masonic Temple
1607 Stefko Blvd
12B 185 William Parsons 1st Friday 7:30 PM
Masonic Temple
22 South Third Street
12B 235 Rose Croix 2nd Thursday 7:00 PM
Porter-Chapman Masonic Temple
1103 Sixth Street
12B 298 New Temple 1st Thursday 7:00 PM
Lehigh Lodge
2120 Route 100
13A 115 Lebanon 2nd Wednesday 7:00 PM
Masonic Temple
499 South 14th Avenue
13A 251 Reading 3rd Wednesday 7:30 PM
Masonic Center Building
400 South 7th Avenue
13A 336 East Penn 3rd Monday 7:30 PM
The Masonic Temple Building
18 Crystal Cave Road
13A 449 Conrad Weiser 1st Tuesday 7:30 PM
Masonic Temple
318 Mill Road
13A 460 Bird 2nd Tuesday 7:30 PM
Birdsboro Masonic Temple
201 Washington Street
13B 424 Orwigsburg 3rd Tuesday 7:30 PM
Schuylkill Masonic Temple
1000 East Market Street
14A 64 Priscilla 3rd Wednesday 7:30 PM
Norristown Masonic Hall
2589 Township Line Road
14A 318 Perkiomen 1st Tuesday 7:30 PM
Perkiomen Masonic Hall Association Building
Adams Street
14A 323 Freeland 1st Monday 7:30 PM
Warren Masonic Lodge
453 E. Main Street
14A 339 Lenape 1st Wednesday 7:30 PM
Quakertown Masonic Hall
501 West Broad Street
14B 129 Signet 1st Tuesday 7:30 PM
Philadelphia Protestant Home Fellowship Hall
6500 Tabor Road
14B 312 Morning Light 2nd Monday 7:30 PM
W K Bray Lodge Building
Moreland Avenue & Penn Street
14B 327 Doylestown 1st Tuesday 7:30 PM
Masonic Temple
55 East State Street
14B 374 Neshaminy 2nd Thursday 7:30 PM
Lower Bucks Masonic Temple
Edgewood & Heacock Street
15 249 Fraternal 4th Tuesday 7:30 PM
Coatesville Masonic Hall
360 East Lincoln Highway
15 347 Cochranville 2nd Wednesday 7:30 PM
Skerrett Lodge #343
Old Newport Pike
15 551 Friendship 2nd Thursday 7:30 PM
Prospect Park Lodge
822 Lincoln Avenue